• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/%C4%B0laris-Medikal-Hizmetleri-188435291172325/
  • https://twitter.com/ilarismedikal1

Anasayfa


     EL TİPİ PULSE OKSİMETRE HP-60A

   
Ürün Kodu : 00045
Üretici : pulse
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar
 pulse pulse


PULSE OKSİMETRE ÜRÜN ÖZELLİKLERİ


SpO2 ve nabız görüntüleme
Nabız hızı dalga formu
Nabız hızı ve SpO2 için alarm ayarları
Dolu batarya ile 30 saat kesintisiz çalışma
Arka aydınlatmalı LCD ekran
Kompakt ve hafif tasarım
Yetişkin ve çocuk probu ile birlikte gelecektir.Oksimetreler ameliyat odalarında anesteziciler tarafından, devamlı hayati sinyal görüntülemesinin bir parçası olarak sürekli kullanılır. Oksimetreler, 6 dakika yürüme testleri yapılırken doktorlarımız ya da akciğer tedavi takımları tarafından, güncel oksijen kullanım ayarlarına tepkimizi değerlendirmede kullanıldığı gibi muhtemel ilave oksijen ihtiyacına karar vermek için de kullanılırlar. Bir araç olarak, gece oksimetre testlerinde ve uyku laboratuvarlarında, geceleyin olan ilave oksijen kullanımı veya Bi-PAP ya da C-PAP gibi diğer çeşitli girişimsel olmayan nefes alma yardımları gerektirebilecek oksijen seviyesindeki ani düşüşleri saptamak için kullanılır.

Pulse Oksimetre (SpO2) Çalışması

Kanın rengi, taşıdığı oksijen miktarı ile değişir. Pulse oksimetre sensörü takıldığı yere (el parmağı, ayak parmağı,kulak memesi vb.) iki farklı dalga boyunda ışık yollar; biri görülebilen kırmızı ışık olup diğeri insan gözüyle görülemeyen kızılötesi ışıktır.

Sağlıklı bir insanda SpO2 satürasyonu % 94-100 arasında değişir.İki dalga boyundaki (650nm ve 805nm) probe dan bir ışık kaynağı çıkar. Işık, hemoglobin tarafından doymuş ya da doymamış olmasına bağlı olarak farklı miktarlarda kısmen soğurulur. İşlemci iki dalga boyundaki soğurmayı hesaplarken oksijenlenmiş hemoglobinin oranını da hesaplayabilir. Oksimetre nabız akışına bağımlıdır ve akış özelliğinin grafiğini gösterir. Akışın yavaş olduğu yerde oksimetre çalışamayabilir. Oksimetrenin içindeki bilgisayar sadece atardamar akışını göstermek için nabız akışını diğer daha statik sinyallerden ayırdetme yeteneğine sahiptir. Bol oksijenli kan genellikle parlak kırmızı renktedir, ve oksimetreden gönderilen ışığın çoğunu soğurur. Az oksijenli kan daha koyu kızmızı-mor renktedir, ve ışık dalgasını soğurmaz.

Oksimetrenin bir diğer etkileyici yönü ise venous kan seviyeleri ve atardamar kan seviyeleri arasında ayrım yapabilme yeteneğidir. Bu muhteşem teknolojinin mekaniği onun titreyen venous kanın ve atardamarla taşınan kanın sabit akışı arasındaki ayrımı yapmasını sağlar.
Pulse Oksimetre Değerlerinin Güvenilir Olması İçin Neleri Bilmeliyiz

Önceleri hastaların oksijenlenmesini değerlendirmek için en sık kullanılan yöntem arterial kan gazı ölçümleriydi. Günümüzde ise pulse oksimetre, oksijenlenmeyi değerlendirmek için kullanılan basit ve güvenilir bir yöntemdir. Pulse oksimetre, temelde ameliyathanede cerrahi girişim sırasında kullanılmaya başlanmakla beraber, günümüzde kullanımı akut bakım kliniklerinde, yoğun bakım ünitelerine ve klinik alanlara kadar yaygınlaşmıştır. Dispozible olan problar hastanın parmak ucuna, alnına, kulak memesi üzerine yerleştirilerek dokudan geçen ışık yardımı ile oksijen saturasyonunu ölçer. Oksimetre, kan almaya alternatif olan, güvenli, ağrısız, kullanımı kolay ve çabuk sonuç veren bir uygulamadır. Bu avantajlar oksimetreyi hastanın oksijene olan ihtiyacını belirlemede ve uygulanan tedavinin etkinliğini değerlendirmede değeli bir araç yapmaktadır. Oksimetre, arterial oksijen saturasyonunu ölçer (SaO2). %95'in üzerindeki oksijen saturasyonu (SaO2) değeri normal kabul edilirken, %93'ten az olan değeler oksijen tedavisinin gerekli olduğunu işaret eder ve hastanın daha yakından izlenmesini gerektirir.

Beşinci Hayati Bulgu

Pulse oksimetre kullanımının hala bazı sınırlılıkları olmakla birlikte, ölçülen pulse oksimetre değerleri beşinci hayati bulgu olarak adlandırılmaktadır. Kaliteli bir hasta tedavi ve bakımı için yoğun bakım ünitelerinde yatan hastaların genel durumunu değerlendirmek önemli olduğundan bu alanlarda çalışan sağlık profesyonellerinin pulse oksimetre monitorizasyonunun temel noktalarını iyi bilmeleri gereklidir.
 
 
Talep Formu
İsim Soyisim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Kargo Tercihi
Mesaj
 
 
 
ads
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret64162